Patroni medialni

 Radio Kampus


1 czerwca 2005 roku jako pierwsza akademicka stacja radiowa w warszawskim eterze, rozpoczęło nadawanie Akademickie Radio Kampus.
Radio działa na podstawie koncesji udzielonej Uniwersytetowi Warszawskiemu – największej uczelni w kraju.  Partnerem radia jest również Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Radio współpracuje też z innymi warszawskimi uczelniami, a także samorządami oraz niezależnymi organizacjami studenckimi.
    Swój program Radio Kampus kieruje do studentów, pracowników naukowych, licealistów i wszystkich tych, których interesuje tematyka akademicka.
    Zespół redakcyjny Akademickiego Radia Kampus tworzą przede wszystkim studenci, którzy pracują na zasadzie wolontariatu. Pod nadzorem doświadczonych dziennikarzy, tworzą oni całodobowy program, emitowany na 97,1 FM w Warszawie i 30 km od Warszawy, a także w internecie i pakiecie nRadio.  Radio tworzą redakcje: informacji, publicystyki, kultury, studencka, muzyczna oraz europejska.
    Głównym słuchaczem radia są studenci - z myślą o nich codziennie od poniedziałku do piątku o 11:00 emitowany jest dwugodzinny program "Kampus Główny", który podejmuje tematy związane z życiem studenta, zarówno w sensie akademickim, jak i społecznym. Dużo miejsca w audycji poświęca się planowaniu kariery, rozwojowi osobistemu, a także  kulturze i sztuce tworzonej przez studentów.
    Ważnym elementem Radia Kampus jest prezentacja niezależnej i alternatywnej kultury. Tygodniowo na antenie pojawia się ponad 20 różnych audycji kulturalnych i muzycznych, które są doskonałą platformą prezentacji młodych twórców.                   
    Profil muzyczny celowo nie został skierowany na określony gatunek, dzięki czemu radio dociera do ludzi otwartych na muzykę z różnych kręgów, stając się jednocześnie radiem przyjaznym niezależnym zespołom. Dużo miejsca poświęca się młodym, polskim artystom. Mocną stroną Radia Kampus są audycje autorskie.
    Informacja i publicystyka w Radiu Kampus to nie tylko serwisy dotyczące życia studentów i najświeższych wydarzeń ze stolicy, ale też magazyny prezentujące materiały dotyczące życia każdego studenta, poruszające tematykę społecznopolityczną.
    W ramówce radia nie brakuje także pozycji naukowych, takich jak Naukąt" - czyli cykliczny program o naukowych ciekawostkach.
    W 2010 roku Akademickie Radio Kampus zostało zgłoszone do konkursu Popularyzator Nauki 2010 organizowanego przez serwis Nauka w Polsce, który jest finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
    Co roku, w październiku radio organizuje koncert urodzinowy, na którym wita w Warszawie nowych studentów. Na koncercie grają gwiazdy sceny polskiej i zagranicznej, a także młode, nieznane jeszcze szerszemu odbiorcy zespoły, które zostały zaprezentowane na antenie radia.
    Od 2006 roku Radio Kampus może emitować reklamy.
    Akademickie Radio Kampus jest członkiem Polskich Rozgłośni Akademickich. Grupa Polskie Rozgłośnie Akademickie jest porozumieniem redaktorów naczelnych koncesjonowanych nadawców akademickich. Celem porozumienia jest integracja rozgłośni akademickich, wspólna strategia działalności programowej, promocyjnej i komercyjnej.

Polskie Rozgłośnie Akademickie obejmują swoim zasięgiem miasta o łącznej liczbie   5 400 000 mieszkańców, będące ośrodkami akademickimi skupiającymi ponad    900 000 studentów. 


Taktyka i Strategia



Wydawnictwo zajmujące się popularyzacją militarnej historii świata, przede wszystkim za pomocą gier planszowych.
W swym dorobku ma pokaźną liczbę tytułów obejmujących okres od średniowiecza do czasów współczesnych.
Poprzez studia nad mapą i wprowadzenie możliwości wyboru rozgrywanych scenariuszy stara się poszerzać wiedzę o konkretnych konfliktach, zarówno na szczeblu taktycznym, operacyjnym, jak i strategicznym. Dzięki grom dowiedzieć się można również, czy istniały inne możliwości rozegrania danej bitwy bądź kampanii. Poprzez dowolność wyborów taktyki prowadzenia działań bojowych, każdy gracz może sam kształtować przebieg wojen i bitew.
Wydawnictwo publikuje również m.in. czasopismo ,,Taktyka i Strategia", serię książek ,,Wielkie Bitwy Historii" oraz zbiory map w serii ,,Wielki Atlas".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz